Okna dwukolorowe – sprawdź, dlaczego warto je wybrać!
Nie wiesz, na jaki odcień ram się zdecydować? Wybierz okna dwukolorowe – dowiedz się, jak wyglądają i jakie dają możliwości!
Zdarza się, że trudno jest znaleźć kolor ram okiennych, który będzie pasował zarówno do elewacji, jak i wystroju mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem są modele inaczej wyglądające na zewnątrz, a inaczej wewnątrz. Okna dwukolorowe to niezwykle oryginalne, wygodne rozwiązanie.
Podczas wyboru odcienia ram wcale nie trzeba iść na kompromisy. Nie ma sensu decydować się na jednobarwne modele, jeśli nie będą do pasować do ogółu. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać okna dwukolorowe oraz jakie połączenia są najpopularniejsze!
Okna dwukolorowe – co to takiego?
Okna dwukolorowe to po prostu modele dwustronne, które mają inne wybarwienie profili na stronie zewnętrznej i wewnętrznej. Instalacje tego typu cieszą się powodzeniem, ponieważ dają większą swobodę w projektowaniu wystroju wnętrz. Dawniej podczas budowy trzeba było podjąć trudną decyzję, nierzadko idąc na niewygodne kompromisy.
Zdjęcia przykładowych okien dwukolorowych:
Nie ma ograniczeń w kolorach. Okna mogą być białe na zewnątrz, ciemne w środku jak również kolorowe na zewnątrz a białe wewnątrz.
Klasyczne białe ramy nie zawsze dobrze prezentują się na zewnątrz, a z kolei bardzo modne ciemne warianty mogą nie komponować się z planowaną aranżacją pomieszczeń.
Wybierając okna dwukolorowe problem ten w zasadzie nie istnieje – bez problemu da się połączyć nawet najbardziej kontrastowe barwy. Wystarczy zastosować odpowiednie okleiny ram w wybranych odcieniach czy naturalnym, drewnianym wykończeniu (jasnym, np. sosnowym lub ciemnym, np. orzechowym).
Oczywiście w naszej ofercie znajdują się:
- okna drewniane dwukolorowe
- okna aluminiowe dwukolorowe
- okna plastikowe dwukolorowe
Zapytaj nas o wycenę w wybranym przez siebie materiale.
Kiedy warto zdecydować się na okna dwukolorowe?
Okna dwukolorowe to doskonałe rozwiązanie w każdym przypadku, gdy chce się urządzić pokój w stylu nieprzystającym do elewacji. Dla przykładu, wyrazisty, nowoczesny design często jest uzupełniony przez grafitowe czy ciemnobrązowe ramy. O ile doskonale prezentują się na zewnątrz, o tyle mogą wizualnie przytłaczać wnętrza lub zbyt mocno odcinać się od reszty otoczenia.
Dwukolorowe okna to również świetna opcja, kiedy jedno pomieszczenie w mieszkaniu zdecydowanie odróżnia się od reszty. Zdarza się, że np. wszędzie chce się zamontować modne antracytowe ramy, ale nie będą one akurat pasować w miejscu, w którym mają dominować jasne barwy, np. w pokoju dziecka.
Ramy okien same w sobie mogą też stanowić dodatkowy element ozdobny. Często w salonie czy sypialni stosuje się inny wariant, który ciekawie współgra z pozostałymi sprzętami, np. drewnianymi meblami.
Jakie połączenie wybrać w oknach dwukolorowych?
Okna dwukolorowe mogą tak naprawdę łączyć dowolne barwy. Najbardziej popularne są kontrastowe zestawienia, np. bieli z antracytem. Często spotyka się także komplety z różnych odcieni drewna albo połączenie biel/écru z naturalnym, drewnianym wykończeniem.
Miłośnicy odważnych detali mogą też zdecydować się na „klasyczną” barwę okien na zewnątrz (np. biel, brąz, antracyt, szary) i żywy kolor wewnątrz. W holenderskich czy hiszpańskich projektach można napotkać ekstrawaganckie realizacje, w których ramy okien dwukolorowych są wewnątrz np. intensywnie żółte czy pomarańczowe. Dom w stylu śródziemnomorskim można z powodzeniem uzupełnić także charakterystycznymi zewnętrznymi niebieskimi oknami, a romantyczną rustykalną posiadłość – ciemnozielonymi.
Zatem co wybrać – okna dwukolorowe czy jednokolorowe? To wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać – opinie mogą być różne, jednak to ich zastosowanie definiuje przydatność ich zastosowania. Okna dwukolorowe pozwalają w pełni swobodnie decydować o wyglądzie domu i mieszkania. W razie potrzeby chętnie podpowiadamy, jakie zestawienia mogą się interesująco prezentować oraz który wariant będzie najbardziej praktyczny.
Warto pamiętać, że okna to nie tylko ważny element architektoniczny, ale też część wystroju. Okna dwukolorowe są droższym rozwiązaniem, jednak na ostateczną cenę okna składają się zastosowane profile (ich grubości), wykończenie, zastosowane zestawy okuć oraz szyba.
0 comments
Write a comment