Luksusowa podłoga do domu

Ekskluzywna drewniana podłoga do domu

Drewno jest synonimem naturalności oraz niezwykłej trwałości. Posiada wyjątkowe walory estetyczne oraz jest tak zwanym towarem premium. W związku z czym ten szlachetny materiał jest chętnie wykorzystywany do aranżacji przestrzeni mieszkalnej, na przykład w postaci drewnianej podłogi z litego drewna. W tym wypadku na szczególną uwagę zasługują podłogi dębowe – uniwersalne i ekskluzywne o licznych zaletach, które warto poznać.

Naturalnie piękne i sprzyjające zdrowiu, a do tego nie przestają zachwycać

Drewno jest surowcem naturalnym – jest piękne oraz jedyne w swoim rodzaju. Dębowe podłogi z całą pewnością dodają pomieszczeniom uroku, ocieplają ich przestrzeń czyniąc je przytulnymi, a także podkreślą ich charakter i podnoszą ich standard.

Deski dębowe nie przestają zachwycać i raczej zawsze pozostaną w modzie. Ekskluzywna podłoga dębowa bez wątpienia jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie naturalność i walory estetyczne drewna oraz lubiących elegancję i prostotę.

Super, że tu trafiłeś!

Sprawdź naszą ofertę i porozmawiaj z nami na temat nowych okien, drzwi lub podłóg do Twojego domu!
Koniecznie sprawdź wyjątkowe okna drewniane stylizowane na zabytkowe, jak również ofertę produktów loftowych – okien, drzwi i ścianek industrialnych!

Ponadto podłogi dębowe sprzyjają zdrowiu, z uwagi na

  • swoje antystatyczne właściwości zapobiegające powstawaniu alergenów,
  • współpracę z wilgotnością i temperaturą powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje wyjątkowy mikroklimat.

Trwałość oraz uniwersalność

Deska dębowa barwiona w ciemnym olejuDąb jest uznawany za jeden z najszlachetniejszych materiałów z uwagi na swoją trwałość oraz duże walory estetyczne. Deski dębowe są więc odporne na zanieczyszczenia, ścieranie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba, podłogę dębową łatwo poddaje się renowacji.

Bez problemu można więc pozbyć się rys, przebarwień czy innych niedoskonałości powstałych podczas wieloletniego oraz intensywnego użytkowania podłogi. Deski dębowe są grube i można je wielokrotnie zeszlifować. Trzeba je wówczas ponownie zabezpieczyć. Po renowacji dębowa podłoga wygląda jak nowa i będzie służyła i zachwycała przez kolejne lata.

Niewątpliwą zaletą desek dębowych jest ich uniwersalność, ponieważ idealnie współgrają z różnego typu stylami aranżacji wnętrz o odmiennych warunkach oświetleniowych. Drewniana podłoga dębowa sprawdzi się nie tylko we wnętrzach klasycznych, rustykalnych cz retro, ale również w pomieszczeniach modernistycznych, minimalistycznych czy industrialnych.

Drewno daje dowolność aranżacyjną, ponieważ zawsze tworzy z pozostałym wyposażeniem wnętrza doskonałą harmonię – podkreślając jednocześnie jej styl oraz wprowadzając do pomieszczeń elegancję i niepowtarzalną estetykę. Drewniana podłoga zawsze doskonale się prezentuje – ekskluzywnie, a jednocześnie swojsko i naturalnie, będąc przy tym niezwykle funkcjonalna.

Cicha i ciepła podłoga – wysoki komfort jej użytkowania

Podłoga w deskach dębowych

Kolejną zaletą podłogi dębowej są jej właściwości akustyczne oraz termiczne – zapoznaj się z naszym poprzednim wpisem na temat tego, jak radzić sobie z hałasem w domu. Taka podłoga zapewnia odpowiedni komfort termiczny, ponieważ doskonale izoluje od zimna oraz współpracuje z temperaturą oraz wilgotnością powietrza. Dębowa podłoga jest więc ciepła oraz bardzo miła w dotyku. Ponadto deski dębowe z uwagi na swoją grubość oraz gęstość bardzo dobrze pochłaniają dźwięki, dzięki czemu doskonale wyciszają pomieszczenia. Odpowiednia izolacja termiczna i akustyczna czyni z podłogi drewnianej niezwykle komfortową w użytkowaniu.

Olejowane podłogi dębowe – rozwiązania eko

Podłoga dębowa wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Może być lakierowana lub olejowana (woskowana). Wybór konserwacji przekłada się nie tylko na różnice w wyglądzie podłogi, ale również sposobie jej pielęgnacji i czyszczenia.

Podłoga dębowa lakierowana jest:

  • mniej podatna na zabrudzenia (lakier zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń w drewno),
  • łatwiejsza i tańsza w pielęgnacji,
  • śliska w dotyku,
  • mało odporna na zarysowania.

Ponadto lakierowana podłoga drewniana traci nieco swoje właściwości antystatyczne, a jej renowacja jest pracochłonna i kosztowna.

Z kolei woskowana podłoga drewniana jest pokryta naturalnym olejem, który głęboko wnika w strukturę drewna doskonale go konserwując oraz wzmacniając, tworząc na jej powierzchni jedwabistą strukturę przyjemną w dotyku. Oleje nadają deskom większej głębi, eksponując ich strukturę.

Ponadto podłogi dębowe są:

  • stosunkowo łatwe w pielęgnacji,
  • ekologiczne (woski olejne są pozbawione konserwantów, formaldehydu, czy środków biobójczych),
  • antystatyczne – nie przyciągają kurzu i nie elektryzują się,
  • bardziej podatne na zabrudzenia (olej wnika w strukturę drewna, ale jej nie zamyka).

Warto również zauważyć, że przy renowacji podłogi dębowe nie wymagają cyklinowania, a drobne zarysowania można łatwo zatuszować. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu – chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniej podłogi do domu!

Rate this post